Kilpailun sarjat: N11; M11; N13; M13; N15; M15; N19; NYL; N40; N45; N55; M19; M40; M45; M50; M55; M60; M65; M75; M80; M35 |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
N11 | Naiset 11 vuotta 1.5 km AJ , tilanne |
1. | Tara Pitkänen | Kuikan Kisailijat | 12:33.6 | | 2+1=3 |
2. | Nora Urho | AAH | 13:19.7 | +46.1 | 0+1=1 |
3. | Mette Häkkinen | PunKu | 13:43.3 | +1:09.7 | 3+3=6 |
4. | Aurora Kirjavainen | PHS | 15:08.7 | +2:35.1 | 5+3=8 |
Sarjaluettelo |
M11 | Miehet 11 vuotta 1.5 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Aaro Kirjavainen | PHS | 11:28.0 | | 1+2=3 |
2. | Nico Välimäki | PunKu | 13:13.9 | +1:45.9 | 2+4=6 |
3. | Veeti Häkkinen | PunKu | 16:46.4 | +5:18.4 | 2+2=4 |
Sarjaluettelo |
N13 | Naiset 13 vuotta 2 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Karoliina Olli | Oripään Urheilijat | 12:28.1 | | 3+1=4 |
2. | Anni Rohila | Säkylän Urheilijat | 12:58.8 | +30.7 | 0+0=0 |
Sarjaluettelo |
M13 | Miehet 13 vuotta 2 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Akseli Kirjavainen | PHS | 13:08.0 | | 2+0=2 |
Sarjaluettelo |
N15 | Naiset 15 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Nina Välimäki | PunKu | 18:20.6 | | 1+3=4 |
2. | Pinja Yläharju | Kangasniemen Kalske | 18:47.1 | +26.5 | 3+4=7 |
3. | Amanda Yli-Futka | Ulvilan Ura | 21:22.4 | +3:01.8 | 2+1=3 |
Sarjaluettelo |
M15 | Miehet 15 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Eemil Heinonen | OHS | 19:02.7 | | 0+2=2 |
2. | Niko Urho | AAH | 19:20.2 | +17.5 | 3+3=6 |
DNS | Verneri Savojoki | Halikon Hakoniskat | | | N+N=0 |
Sarjaluettelo |
N19 | Naiset 19 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
DNS | Venla Välläri | PunKu | | | N+N=0 |
Sarjaluettelo |
NYL | Naiset 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Anna-Liisa Häkkinen | PunKu | 16:12.1 | | 0+2=2 |
Sarjaluettelo |
N40 | Naiset 40 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Anu Koistinen | Imatran Urheilijat | 20:00.9 | | 3+4=7 |
Sarjaluettelo |
N45 | Naiset 45 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Eeva Leinonen | Halikon Hakoniskat | 24:26.9 | | 3+3=6 |
Sarjaluettelo |
N55 | Naiset 55 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Satu Salokannel | Halikon Hakoniskat | 21:30.6 | | 1+2=3 |
Sarjaluettelo |
M19 | Miehet 19 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Joona Yläharju | Kangasniemen Kalske | 16:36.0 | | 2+3=5 |
Sarjaluettelo |
M40 | Miehet 40 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Harri Eränen | Kuikan Kisailijat | 18:54.5 | | 3+2=5 |
Sarjaluettelo |
M45 | Miehet 45 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Pasi Saastamoinen | Halikon Hakoniskat | 17:21.5 | | 1+1=2 |
Sarjaluettelo |
M50 | Miehet 50 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Pasi Koistinen | Imatran Urheilijat | 16:47.0 | | 1+2=3 |
2. | Seppo Kauppinen | Oripään Urheilijat | 16:56.1 | +9.1 | 3+2=5 |
3. | Jouko Markkanen | Halikon Hakoniskat | 21:07.6 | +4:20.6 | 2+4=6 |
Sarjaluettelo |
M55 | Miehet 55 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Harri Henttonen | Kärkölän Kisa-Veikot | 18:54.8 | | 3+0=3 |
DNS | Ilkka Ratamo | Halikon Hakoniskat | | | N+N=0 |
Sarjaluettelo |
M60 | Miehet 60 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Markku Ruohonen | Halikon Hakoniskat | 19:29.1 | | 2+1=3 |
Sarjaluettelo |
M65 | Miehet 65 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Osmo Haapanen | Riihimäen Kisko | 20:00.1 | | 1+3=4 |
2. | Jukka Salo | Halikon Hakoniskat | 21:07.0 | +1:06.9 | 1+4=5 |
Sarjaluettelo |
M75 | Miehet 75 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Kalevi Vähäkylä | Halikon Hakoniskat | 25:43.4 | | 3+0=3 |
Sarjaluettelo |
M80 | Miehet 80 vuotta 3 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Jorma Korhonen | Kangasniemen Kalske | 38:37.1 | | 3+3=6 |
Sarjaluettelo |
M35 | Miehet 35 vuotta 4 km AJ , tilanne |
Sijoitus |
Nimi |
Seura |
Loppuaika |
Ero voittajaan |
Sakkoerittely |
1. | Tuomo Savonmäki | Riihimäen Kisko | 21:57.6 | | 1+2=3 |
Sarjaluettelo |