Kilpailun sarjat: MEB; N1630; M1630; MYL30; NYL30; MYL; NYL; M40; M50; M60; N40; P10; T10; P12; T12; P14; T14 |
NRO |
Lähtö |
Nimi |
Seura |
|
MEB | Miehet E-bike 30 km |
1 | 11:00:00 | Jarno Määttä | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
2 | 11:00:00 | Jesse Klemetti | | |
Sarjaluettelo |
N1630 | Naiset 16 vuotta 30 km |
4 | 12:00:00 | Stella Orvola | Rokua MTB Team | RMTB |
5 | 12:00:00 | Sanni Tuukkanen | Gamlakarleby IF | GIF |
Sarjaluettelo |
M1630 | Miehet 16 vuotta 30 km |
7 | 12:00:00 | Eino Mutanen | Rajamäen Kehitys | RaKe |
8 | 12:00:00 | Elias Eskelinen | Rajamäen Kehitys | RaKe |
9 | 12:00:00 | Petja Teppo | Gamlakarleby IF | GIF |
10 | 12:00:00 | William Sundqvist | Larsmo Idrottsförening | Larsmo IF |
11 | 12:00:00 | Eino Miikki | Tainionkosken Tähti | TaiTä |
12 | 12:00:00 | Väinö Kangasluoma | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
13 | 12:00:00 | Väinö Kangasluoma | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
14 | 12:00:00 | Kalle Kylmäniemi | Pro MTB | ProMTB |
15 | 12:00:00 | Niklas Helander | | |
16 | 12:00:00 | Oiva Kaapu | Valkeakosken maastopyöräseura ry | VlkMTB |
17 | 12:00:00 | Eero Hongisto | Lappeenrannan pyöräililjät | |
Sarjaluettelo |
MYL30 | Miehet 30 km |
18 | 12:00:00 | Tuomas Rantaiso | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
19 | 12:00:00 | Mikko Koivula | Korson Kaiku | KorsKa |
20 | 12:00:00 | Petri Salo | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
21 | 12:00:00 | Jarmo Pelanteri | Vaasa | |
22 | 12:00:00 | Pasi Koski | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
23 | 12:00:00 | Matti Wenell | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
24 | 12:00:00 | Juhani Hassinen | Rajamäen Kehitys | RaKe |
25 | 12:00:00 | Sami Hyytinen | Muu | |
26 | 12:00:00 | Mikko Ojala | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
27 | 12:00:00 | Janne Hautala | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
28 | 12:00:00 | Markku Helander | | |
29 | 12:00:00 | Jussi Paananen | Länsi Kylmä Oy | |
30 | 12:00:00 | Toni Köykkä | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
31 | 12:00:00 | Toni Pått | Trail Riders Vaasa | TRV |
32 | 12:00:00 | Miika Wiikman | | |
Sarjaluettelo |
NYL30 | Naiset 30 km |
33 | 12:00:00 | Kaisa Lehtonen | Jyväskylän Pyöräilyseura | JYPS |
34 | 12:00:00 | Sari Solonen | IBD Cycling | |
Sarjaluettelo |
MYL | Miehet 60 km |
35 | 12:00:00 | Mika Tuominen | Habanero Hardcore Mountainbikers | HHCMB |
36 | 12:00:00 | Heikki Niskakangas | Idrottsklubben -32 / Team Larunpyörä | |
37 | 12:00:00 | Iiro Sairanen | Imatran Urheilijat | IU |
38 | 12:00:00 | Tuomo Yli-Hannuksela | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
39 | 12:00:00 | Mikko Vainio | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
40 | 12:00:00 | Petteri Kymäläinen | Kuusamon Eräveikot | |
41 | 12:00:00 | Kerkko Halonen | Savate Club Helsinki | |
42 | 12:00:00 | Matti Petäjä | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
43 | 12:00:00 | Jarkko Rintala | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
44 | 12:00:00 | Joonas Kokko | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
45 | 12:00:00 | Pasi Seppänen | Selkosen Metsästäjät | |
46 | 12:00:00 | Petteri Seppänen | | |
47 | 12:00:00 | Henry Pokela | Gamlakarleby IF | GIF |
48 | 12:00:00 | Pekka Laitila | Seinäjoki | |
49 | 12:00:00 | Kari Borén | PSTS | |
50 | 12:00:00 | Marko Höri | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
51 | 12:00:00 | Dani Härginen | Korson Kaiku | KorsKa |
Sarjaluettelo |
NYL | Naiset 60 km |
53 | 12:00:00 | Henna-Mari Havana | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
54 | 12:00:00 | Anne Visuri | Cycle Club Helsinki | CCH |
55 | 12:00:00 | Sini Alusniemi | Jyväskylän Pyöräilyseura | JYPS |
56 | 12:00:00 | Anna Ruokoja | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
57 | 12:00:00 | Elena Savinova | Lahden Pyöräilijät | LaPy |
58 | 12:00:00 | Essi Niskakangas | BiBi Racing | |
Sarjaluettelo |
M40 | Miehet 40 vuotta 60 km |
60 | 12:00:00 | Juha Havana | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
61 | 12:00:00 | Veikko Laitila | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
62 | 12:00:00 | Mattias Stenmark | Larsmo Idrottsförening | Larsmo IF |
63 | 12:00:00 | Mikko Kivikari | Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat | PKK |
64 | 12:00:00 | Vesa varis | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
65 | 12:00:00 | Antti Erkkilä | mec.mtb | |
66 | 12:00:00 | Jirka Länsikallio | Team Velo Cycling | TVC |
67 | 12:00:00 | Toni Ruokoja | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
68 | 12:00:00 | Teemu Nikkinen | RöPö | |
69 | 12:00:00 | Kuisma Holstikko | Pro MTB | ProMTB |
70 | 12:00:00 | Kauko Heinikoski | Rokua MTB Team | RMTB |
71 | 12:00:00 | Matti Kangasluoma | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
72 | 12:00:00 | Janne Hallikainen | IBD Cycling | |
Sarjaluettelo |
M50 | Miehet 50 vuotta 60 km |
73 | 12:00:00 | Arto Hakala | Valkeakosken maastopyöräseura ry | VlkMTB |
74 | 12:00:00 | Pekka Miilumäki | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
Sarjaluettelo |
M60 | Miehet 60 vuotta 60 km |
76 | 12:00:00 | Harri Sorvari | Kainuun Pyöräilijät ry | KaPy |
77 | 12:00:00 | Jari Birling | IBD Cycling | IBD |
Sarjaluettelo |
N40 | Naiset 40 vuotta 60 km |
79 | 12:00:00 | Sanna Mäkinen | Reaktor Stanga Racing | RSR |
80 | 12:00:00 | Noora Mielonen | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
81 | 12:00:00 | Mustikkamäki | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
Sarjaluettelo |
P10 | Miehet 10 vuotta 9.5 km |
83 | 12:15:00 | Niklas Nevalainen | Kangasalan Kisa | KangKi |
84 | 12:15:00 | Niilas Posio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
85 | 12:15:00 | Eemeli Simola | Rajamäen Kehitys | RaKe |
86 | 12:15:00 | Eddi Pietilä | Gamlakarleby IF | GIF |
87 | 12:15:00 | Luukas Ylönen | Lahden Pyöräilijät | LaPy |
88 | 12:15:00 | Eemeli Rantaiso | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
89 | 12:15:00 | Aapo Vainio | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
90 | 12:15:00 | Ivar Länsikallio | Team Velo Cycling | TVC |
91 | 12:15:00 | Viljami Vesalo | Kuopion Pyöräilyseura | KuoPys |
92 | 12:15:00 | Vitalii Nikotin | Lahden Pyöräilijät | LaPy |
93 | 12:15:00 | Pekka Sorvisto | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
94 | 12:15:00 | Julius Visti | MTB-Pajuluoma | |
Sarjaluettelo |
T10 | Naiset 10 vuotta 9.5 km |
96 | 12:15:00 | Noora Hassinen | Rajamäen Kehitys | RaKe |
97 | 12:15:00 | Eeda Pietilä | Gamlakarleby IF | GIF |
98 | 12:15:00 | Maisa Vainio | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
99 | 12:15:00 | Saana Suomu | Gamlakarleby IF | GIF |
Sarjaluettelo |
P12 | Miehet 12 vuotta 10.5 km |
101 | 12:15:00 | Eeli Laitila | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
102 | 12:15:00 | Tiitus Vertanen | Gamlakarleby IF | GIF |
103 | 12:15:00 | Veeti Lehtonen | Team Velo Cycling | TVC |
104 | 12:15:00 | Peetu Mäkinen | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
105 | 12:15:00 | Timi Hilli | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
106 | 12:15:00 | Konsta Oksanen | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
107 | 12:15:00 | Jaakko kirjonen | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP |
Sarjaluettelo |
T12 | Naiset 12 vuotta 10.5 km |
109 | 12:15:00 | Sonja Hassinen | Rajamäen Kehitys | RaKe |
110 | 12:15:00 | Isla Holstikko | Pro MTB | ProMTB |
111 | 12:15:00 | Anni Iivonen | Tawast Cycling Club | TCC |
Sarjaluettelo |
P14 | Miehet 14 vuotta 10.5 km |
113 | 12:15:00 | Veikka Niku | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
114 | 12:15:00 | Pyry Posio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
115 | 12:15:00 | Petja Vehviläinen | Korson Kaiku | KorsKa |
116 | 12:15:00 | Justus Vertanen | Gamlakarleby IF | GIF |
117 | 12:15:00 | Oiva Iivonen | Tawast Cycling Club | TCC |
118 | 12:15:00 | Juuso koski | YK-V mtbo | |
Sarjaluettelo |
T14 | Naiset 14 vuotta 10.5 km |
120 | 12:15:00 | Stella Suuronen | Oulu Triathlon & Cycling | OTC |
121 | 12:15:00 | Sanni Suomu | Gamlakarleby IF | GIF |
122 | 12:15:00 | Fiona Holstikko | Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat | PKK |
Sarjaluettelo |