Kilpailun sarjat: MU11; NU11; NU13; MU13; NU15; MU15; MU17; NU17; M60; M50; M40; M30; NU19; NEL; MU19; MU23; MEL |
MU11 | Miehet 11 vuotta 2 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Aaro Häikiö | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 9:46.6 | | 1 |
2. | Eemeli Simola | Rajamäen Kehitys | RaKe | 10:29.2 | +42.6 | 5 |
3. | Eddi Pietilä | Gamlakarleby IF | GIF | 10:37.4 | +50.8 | 6 |
4. | Niilas Posio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 10:37.5 | +50.9 | 4 |
5. | Luukas Ylönen | Lahden Pyöräilijät | LaPy | 10:48.4 | +1:01.8 | 7 |
6. | Eemeli Rantaiso | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 11:02.9 | +1:16.3 | 8 |
7. | Niklas Nevalainen | Kangasalan Kisa | KangKi | 18:20.5 | +8:33.9 | 3 |
DNF | Allu Känsäkangas | Gamlakarleby IF | GIF | 17:16.8 | | 2 |
Varoitukset |
| Eemeli Simola | Rajamäen Kehitys | | | | 5 |
| Reitiltä poikkeaminen +15s
|
Sarjaluettelo |
NU11 | Naiset 11 vuotta 2 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Hilla Määttä | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 10:35.8 | | 10 |
2. | Eeda Pietilä | Gamlakarleby IF | GIF | 11:05.3 | +29.5 | 12 |
3. | Erika Terho | Team Velo Cycling ry | TVC | 11:19.7 | +43.9 | 13 |
4. | Noora Hassinen | Rajamäen Kehitys | RaKe | 13:10.5 | +2:34.7 | 11 |
Sarjaluettelo |
NU13 | Naiset 13 vuotta 3 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Anni Iivonen | Tawast Cycling Club | TCC | 16:45.6 | | 17 |
2. | Isla Holstikko | Pro MTB | ProMTB | 17:26.0 | +40.4 | 16 |
3. | Sonja Hassinen | Rajamäen Kehitys | RaKe | 18:53.2 | +2:07.6 | 15 |
Sarjaluettelo |
MU13 | Miehet 13 vuotta 3 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Eeli Laitila | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 12:35.5 | | 24 |
2. | Jeremia Granberg | Gamlakarleby IF | GIF | 13:03.5 | +28.0 | 21 |
3. | Veeti Lehtonen | Team Velo Cycling | TVC | 13:12.7 | +37.2 | 26 |
4. | Jaani Kareisto | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 13:37.4 | +1:01.9 | 19 |
5. | Sulo Laapas | Valkeakosken maastopyöräseura ry | VlkMTB | 14:46.6 | +2:11.1 | 20 |
6. | Tiitus Vertanen | Gamlakarleby IF | GIF | 16:14.2 | +3:38.7 | 25 |
7. | Peetu Mäkinen | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 16:37.3 | +4:01.8 | 27 |
8. | Timi Hilli | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 17:30.5 | +4:55.0 | 28 |
9. | Niklas Rannila | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 17:58.9 | +5:23.4 | 23 |
DNS | Visa Lampila | Pro MTB | ProMTB | | | 22 |
Sarjaluettelo |
NU15 | Naiset 15 vuotta 3 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Stella Suuronen | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 13:22.2 | | 29 |
2. | Sanni Suomu | Gamlakarleby IF | GIF | 14:56.6 | +1:34.4 | 30 |
3. | Lyyli Niinikoski | Gamlakarleby IF | GIF | 15:42.8 | +2:20.6 | 31 |
Sarjaluettelo |
MU15 | Miehet 15 vuotta 3.6 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Elias Eskelinen | Rajamäen Kehitys | RaKe | 13:35.8 | | 37 |
2. | Niko Terho | Team Velo Cycling ry | TVC | 13:45.1 | +9.3 | 43 |
3. | Eino Mutanen | Rajamäen Kehitys | RaKe | 14:29.6 | +53.8 | 36 |
4. | Veikka Niku | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 14:50.6 | +1:14.8 | 38 |
5. | Isac Granberg | Gamlakarleby IF | GIF | 14:54.5 | +1:18.7 | 34 |
6. | Pyry Posio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 16:33.0 | +2:57.2 | 39 |
7. | Justus Vertanen | Gamlakarleby IF | GIF | 17:01.8 | +3:26.0 | 41 |
8. | Petja Vehviläinen | Korson Kaiku | KorsKa | 19:38.9 | +6:03.1 | 40 |
9. | Valtteri Salonen | Porin Tarmo | PoTa | 23:52.0 | +10:16.2 | 35 |
DNF | Oiva Iivonen | Tawast Cycling Club | TCC | 8:06.4 | | 42 |
Sarjaluettelo |
MU17 | Miehet 17 vuotta 4.8 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | William Sundqvist | Larsmo Idrottsförening | Larsmo IF | 19:00.4 | | 51 |
2. | Viljami Jalonen | Korson Kaiku | KorsKa | 19:08.8 | +8.4 | 44 |
3. | Petja Teppo | Gamlakarleby IF | GIF | 19:31.7 | +31.3 | 50 |
4. | Kalle Kylmäniemi | Pro MTB | ProMTB | 19:56.2 | +55.8 | 48 |
5. | Eino Miikki | Tainionkosken Tähti | TaiTä | 20:16.0 | +1:15.6 | 52 |
6. | Veli Lampila | Pro MTB | ProMTB | 20:22.2 | +1:21.8 | 47 |
7. | Tuukka Posio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 20:53.8 | +1:53.4 | 49 |
8. | Lauri Lahtinen | Koiviston Isku | KoivI | 21:01.8 | +2:01.4 | 54 |
9. | Jonatan Sanden | Team Orbea - HHCMB | | 21:14.6 | +2:14.2 | 59 |
10. | Eero Hongisto | Lappeenrannan pyöräililjät | | 22:02.1 | +3:01.7 | 61 |
11. | Niko Juntunen | Hyvinkään Pyöräilijät | HyPy | 22:36.6 | +3:36.2 | 46 |
12. | Elias Autio | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 23:18.7 | +4:18.3 | 45 |
DNS | Väinö Kangasluoma | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | | | 53 |
Sarjaluettelo |
NU17 | Naiset 17 vuotta 3.6 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Stella Orvola | Rokua MTB Team | RMTB | 16:10.2 | | 57 |
2. | Anni Teronen | Pro MTB | ProMTB | 16:43.7 | +33.5 | 55 |
3. | Sanni Tuukkanen | Gamlakarleby IF | GIF | 16:52.1 | +41.9 | 58 |
4. | Ella Koivula | Korson Kaiku | KorsKa | 18:38.5 | +2:28.3 | 56 |
Sarjaluettelo |
M60 | Miehet 60 vuotta 3.6 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Harri Sorvari | Kainuun Pyöräilijät ry | KaPy | 16:05.0 | | 60 |
Sarjaluettelo |
M50 | Miehet 50 vuotta 4.8 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Markus Parkkinen | Larsmo Idrottsförening | Larsmo IF | 19:13.6 | | 62 |
2. | Arto Hakala | Valkeakosken maastopyöräseura ry | VlkMTB | 19:28.6 | +15.0 | 63 |
Sarjaluettelo |
M40 | Miehet 40 vuotta 4.8 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Juha Havana | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 17:54.7 | | 68 |
2. | Veikko Laitila | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 18:18.2 | +23.5 | 69 |
3. | Mattias Stenmark | Larsmo Idrottsförening | Larsmo IF | 19:45.0 | +1:50.3 | 70 |
4. | Juhani Timmerbacka | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 20:15.3 | +2:20.6 | 65 |
5. | Jussi Niku | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 20:48.7 | +2:54.0 | 66 |
6. | Mikko Koivula | Korson Kaiku | KorsKa | 21:03.2 | +3:08.5 | 71 |
7. | Teemu Salonen | Porin Tarmo | PoTa | 24:18.8 | +6:24.1 | 67 |
Sarjaluettelo |
M30 | Miehet 30 vuotta 6 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Niko Heritty | Valkeakosken maastopyöräseura ry | VlkMTB | 23:37.9 | | 76 |
2. | Mika Tuominen | Habanero Hardcore Mountainbikers | HHCMB | 24:06.9 | +29.0 | 74 |
3. | Tuomas Rantaiso | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 24:48.7 | +1:10.8 | 75 |
4. | Martti Kaijansaari | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 25:51.4 | +2:13.5 | 73 |
Sarjaluettelo |
NU19 | Naiset 19 vuotta 4.8 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Seliina Manninen | Ounaksen Pyörä-Pojat | OP-P | 23:47.6 | | 53 |
Sarjaluettelo |
NEL | Naiset Elite 4.8 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Henna-Mari Havana | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 20:13.4 | | 82 |
2. | Noora Kanerva | Korson Kaiku | KorsKa | 20:39.1 | +25.7 | 79 |
3. | Kajsa Salmela | Korson Kaiku | KorsKa | 21:25.9 | +1:12.5 | 81 |
4. | Sanna Mäkinen | Reaktor Stanga Racing | RSR | 21:55.4 | +1:42.0 | 83 |
5. | Sari Orvola | Rokua MTB Team | RMTB | 22:15.3 | +2:01.9 | 80 |
6. | Noora Mielonen | RIDE Etelä-Pohjanmaa | RIDEEP | 23:36.9 | +3:23.5 | 78 |
DNS | Anne Visuri | Cycle Club Helsinki | CCH | | | 84 |
Sarjaluettelo |
MU19 | Miehet 19 vuotta 6 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Jeehu Kareisto | Oulu Triathlon & Cycling | OTC | 25:09.1 | | 87 |
DNF | Elias Hämäläinen | TWD-Länken rf | TWL | | | 86 |
DNS | Jirka Oja | Gamlakarleby IF | GIF | | | 88 |
Sarjaluettelo |
MU23 | Miehet 23 vuotta 7.2 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Aksel Rantanen | Porvoon Akilles | Akilles | 27:31.3 | | 91 |
2. | Tuomo Hirvonen | Joensuun Pyöräilijät | JoensPy | 27:46.8 | +15.5 | 90 |
Sarjaluettelo |
MEL | Miehet Elite 7.2 km , tilanne |
Sija |
Nimi |
Seura |
|
Tulos |
Ero |
Numero |
1. | Niko Heikkilä | Ounaksen Pyörä-Pojat | OP-P | 24:59.6 | | 94 |
2. | Sakari Lehtinen | Hyvinkään Pyöräilijät | HyPy | 25:03.2 | +3.6 | 95 |
3. | Iiro Sairanen | Imatran Urheilijat | IU | 26:55.5 | +1:55.9 | 97 |
4. | Heikki Niskakangas | Idrottsklubben -32 / Team Larunpyörä | | 27:49.5 | +2:49.9 | 96 |
5. | Veikko Sevrjukov | Joensuun Pyöräilijät | JoensPy | 33:58.2 | +8:58.6 | 93 |
Sarjaluettelo |