Kilpailun sarjat: N06; N07; N08; M07; M08; N09; N10; M09; N11; N12; M11; M12; N13; N14; M13; N15; M15; N16; M18; M20 |
N06 | Naiset 6 vuotta 0.5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 104 | Fanni Vehkamäki | Kankaanpään Urheilijat | 2:11.8 | |
2. | 103 | Enni Toivola | Lauttakylän Luja | 2:52.7 | +40.9 |
Sarjaluettelo |
N07 | Naiset 7 vuotta 1 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 108 | Iida Sofia Lamminpää | Tampereen Pyrintö | 4:47.1 | |
2. | 107 | Kerttu Vilkka | Kankaantaan Kisa | 5:14.8 | +27.7 |
Sarjaluettelo |
N08 | Naiset 8 vuotta 1 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 110 | Anni Lielahti | Parkanon Urheilijat | 3:48.4 | |
2. | 111 | Minttu Ritola | Noormarkun Nopsa | 4:28.0 | +39.6 |
3. | 109 | Joanna Sköld | Kankaanpään Urheilijat | 4:42.4 | +54.0 |
Sarjaluettelo |
M07 | Miehet 7 vuotta 1 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 114 | Konsta Aaltonen | Kankaanpään Urheilijat | 5:42.9 | |
2. | 115 | Reino Uusi-Rajasalo | Kankaanpään Urheilijat | 6:19.0 | +36.1 |
DNS | 116 | Aulis Benjamin Valfrid Saarinen | Punkalaitumen Kunto | DNS | |
Sarjaluettelo |
M08 | Miehet 8 vuotta 1 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 117 | Martti Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | 4:10.9 | |
Sarjaluettelo |
N09 | Naiset 9 vuotta 1.5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 120 | Neea Lamminpää | Tampereen Pyrintö | 7:14.2 | |
2. | 121 | Saara Pohjonen | Ikaalisten Urheilijat | 7:24.5 | +10.3 |
Sarjaluettelo |
N10 | Naiset 10 vuotta 1.5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 122 | Lyydia Toivonen | Viialan Viri | 7:01.8 | |
2. | 123 | Emma Korpilammi | Kankaanpään Urheilijat | 7:28.7 | +26.9 |
3. | 125 | Anni Mäkitalo | Kankaanpään Urheilijat | 7:32.0 | +30.2 |
4. | 124 | Saana Korhonen | Rasti-Lukko | 7:58.3 | +56.5 |
Sarjaluettelo |
M09 | Miehet 9 vuotta 1.5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 129 | Sulo Vehkamäki | Kankaanpään Urheilijat | 6:10.5 | |
2. | 130 | Toivo Lielahti | Parkanon Urheilijat | 6:17.8 | +7.3 |
3. | 131 | Vili Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | 6:23.7 | +13.2 |
4. | 128 | Eero Tuomisto | Vammalan Seudun Voima | 6:47.7 | +37.2 |
5. | 134 | Jalmari Paavo Valtteri Salmio | Kankaanpään Urheilijat | 7:01.5 | +51.0 |
6. | 132 | Oiva Vilkka | Kankaantaan Kisa | 7:10.6 | +1:00.1 |
7. | 133 | Aapeli Toivola | Lauttakylän Luja | 8:07.3 | +1:56.8 |
Sarjaluettelo |
N11 | Naiset 11 vuotta 2 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 141 | Mette Häkkinen | Punkalaitumen Kunto | 8:55.8 | |
2. | 138 | Isla Seppänen | Rasti-Lukko | 10:18.6 | +1:22.8 |
3. | 140 | Emilia Riikonen | Noormarkun Nopsa | 11:27.0 | +2:31.2 |
4. | 137 | Lotta Aaltonen | Kankaanpään Urheilijat | 13:28.7 | +4:32.9 |
5. | 139 | Iida Korpilammi | Kankaanpään Urheilijat | 18:34.9 | +9:39.1 |
Sarjaluettelo |
N12 | Naiset 12 vuotta 2 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 145 | Wilhelmiina Ruohomäki | Noormarkun Nopsa | 8:40.9 | |
2. | 143 | Milja Anttila | Nakkilan Vire | 9:16.2 | +35.3 |
3. | 142 | Julia Sköld | Kankaanpään Urheilijat | 9:45.6 | +1:04.7 |
4. | 144 | Anni Korpilammi | Kankaanpään Urheilijat | 11:07.8 | +2:26.9 |
DNS | 146 | Iina Mäkitalo | Kankaanpään Urheilijat | DNS | |
Sarjaluettelo |
M11 | Miehet 11 vuotta 2 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 149 | Kristian Vanhahonko | Honkajoen Seudun Urheilijat | 11:13.5 | |
Sarjaluettelo |
M12 | Miehet 12 vuotta 2 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 153 | Juho Kuuskoski | Kankaanpään Urheilijat | 8:38.5 | |
2. | 151 | Samra Pohjonen | Ikaalisten Urheilijat | 8:40.1 | +1.6 |
3. | 152 | Eemeli Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | 9:06.5 | +28.0 |
4. | 150 | Viljo Vehkamäki | Kankaanpään Urheilijat | 9:31.8 | +53.3 |
Sarjaluettelo |
N13 | Naiset 13 vuotta 3 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 158 | Olga Kauko | Rasti-Lukko | 11:21.6 | |
2. | 156 | Jenny Viitanen | Noormarkun Nopsa | 11:58.6 | +37.0 |
3. | 157 | Ebba Lindström | Raision Kuula | 12:21.1 | +59.5 |
Sarjaluettelo |
N14 | Naiset 14 vuotta 3 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 160 | Jenny Sköld | Kankaanpään Urheilijat | 11:17.3 | |
2. | 161 | Elsa Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | 11:18.5 | +1.2 |
3. | 159 | Venla Ahtiainen | Rasti-Lukko | 11:36.0 | +18.7 |
Sarjaluettelo |
M13 | Miehet 13 vuotta 3 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 167 | Nuutti Ruusunen | Rasti-Lukko | 10:26.8 | |
2. | 166 | Vesperi Laino | Kankaanpään Urheilijat | 10:36.8 | +10.0 |
3. | 168 | Väinö Koivu | Vammalan Seudun Voima | 10:45.4 | +18.6 |
4. | 164 | Olli Tenho | Noormarkun Nopsa | 11:28.4 | +1:01.6 |
5. | 165 | Antti Tuomisto | Vammalan Seudun Voima | 12:32.6 | +2:05.8 |
Sarjaluettelo |
N15 | Naiset 15 vuotta 5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 171 | Linnea Lähde | Vammalan Seudun Voima | 20:36.7 | |
Sarjaluettelo |
M15 | Miehet 15 vuotta 5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 176 | Tuomas Suopajärvi | Kalannin Vankka | 17:57.6 | |
2. | 174 | Olavi Tuomisto | Vammalan Seudun Voima | 19:30.4 | +1:32.8 |
3. | 175 | Aapo Manner | Noormarkun Nopsa | 19:41.8 | +1:44.2 |
Sarjaluettelo |
N16 | Naiset 16 vuotta 5 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 179 | Anni Saarinen | Kalannin Vankka | 17:26.5 | |
Sarjaluettelo |
M18 | Miehet 18 vuotta 10 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 182 | Olli Lindroos | Noormarkun Nopsa | 34:30.6 | |
Sarjaluettelo |
M20 | Miehet 20 vuotta 10 km P, tilanne |
Sija |
NRO |
Nimi |
Seura |
Tulos |
Ero |
1. | 185 | Otso Tukiainen | Tampereen Pyrintö | 28:14.5 | |
2. | 186 | Tuomas Leinamo | Valkeakosken Haka | 30:13.7 | +1:59.2 |
Sarjaluettelo |